NAZİLLİ POLİS MESLEK OKULU YENİDEN YAPILIYOR

NAZİLLİ POLİS MESLEK OKULU YENİDEN YAPILIYOR
AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç yaptıkları basın açıklamasında Nazilli Polis Okulu'nun Nazilli’de kalacağını belirttiler.

Okulun yıkım kararı alınması ile bu yıl öğrenci almaması karşısında harekete geçen AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç tek yumruk olarak harekete geçerek Ankara’ya çıkartma yaptılar. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile görüşen heyet, bugün Nazilli’de yaptıkları basın açıklamasında okulun Nazilli’de kalacağını garanti ettiler. Heyet adına açıklamayı yapan Milletvekili Kılınç “Nazilli’de 30 yıldır Polis Meslek Yüksek Okulu olarak hizmet veren 46 yıl ilçemizde hizmet veren ve halkımızla bütünleşmiş okulumuzun binası en kısa sürede yıkılarak yerine son derece modern ve daha yüksek kapasiteli bir okul yapılacak. Bu arada en az bir dönem yeni okul tamamlanana kadar okul öğrencilerimiz başka illerdeki okullarda eğitimlerini sürdürecek” dedi.

46 YIL HİZMET VEREN BİNA YIKILIYOR

İlk olarak 1965 yılında Nazilli Öğretmen Okulu olarak hizmete giren bina, 1977 - 1978 öğretim yılında Nazilli Eğitim Enstitüsü statüsü kazandırılmış ve o dönem 1981 yılında ilk mezunları olan 162 mezunu verdikten sonra kapatılmış ve ardından Polis Okulu olarak yeniden eğitime kazandırılmıştı. 3 yıl önce Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü ekiplerince binaların depreme dayanıksız olduğu raporu verilince binalarda eğitim öğretim sakıncalı bulunarak Ağustos 2011’de binaların tamamının yıkım kararı alındı. Kararın gizliden gizliye uygulamaya konması ise Nazilli protokolü ve ilçe halkını çileden çıkarttı. Nazilli Polis MYO Müdürü Ahmet Pala’nın okulun ilçeden götürülmesinde ve binanın yıkım kararı alınmasında ilçe protokolüne bilgi vermemesi konusunda art niyetli davrandığı, yıkım kararının da resmi belgelerini gizlice sadece basına aktardığı iddiaları, olaya müdahale edilmede geç kalınmasına neden oldu.

YENİ BİNA EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç ve Ticaret Odası Yönetim kurulu Üyelerinin katıldığı basın toplantısında Ankara ziyareti ve alınan sonuçları değerlendiren Milletvekili Kılınç, “Bu dönem Polis Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin başka polis okullarında eğitim ve öğretim faaliyetine devam edecekleri bilgisini sayın yetkililerden öğrenmiş olduk. Bu bilgi Nazilli ilçesi halkımıza bir takım basın kuruluşlarımız tarafından ‘Polis Okulu Nazilli’den gidiyor’ şeklinde lanse edilmiş ve insanlarımız üzerinde derin bir etki yaratmıştır. Ben de bütün bu gelişmeleri yakından takip ederken, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’dan randevu alarak konuyu yerinde görüşmek üzere beraberimde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç ile geçtiğimiz gün Ankara’ya gittik. Ankara’da yaptığımız görüşmeler neticesinde şu sonuçlar elde ettik:

1- Nazilli Polis Meslek Yüksek Okulu kapanmayacak ve Nazilli ilçemizden başka bir yere gitmeyecektir. İçişleri Bakanlığı Müsteşarımız ve Emniyet Genel Müdürümüz bize bu garantiyi vermişlerdir.

2- Okulumuzun yeni bina yapımı ile ilgili değişik alternatifler değerlendirilmekle beraber, okulumuzun yenini değeri de göz önüne alınarak mevcut binalar en kısa sürede yıkılacak ve yenine daha modern ve Polis Akademisi Bakanlığı’nın standartlarına uygun eğitim ve öğretim tesisleri inşa edilecektir. Bu işlemler en hızlı şekilde hayata geçirilecektir.

3- Tesislerin inşaatını tamamlanmasını ardından Nazilli Polis Meslek Yüksekokulumuz geçici olarak başka illerde devam eden eğitim ve öğretim faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecektir.”

Ankara’da yaptıkları görüşmeler sonucunda alınan kararların kesin olduğunu ifade eden Kılınç “Bu değerlendirmeler dışındaki tüm iddia ve görüşler sahibine aittir. Bu konuda Nazilli halkımızın zihnini ve düşüncesini daha fazla yanıltacak şekilde görüşlerden kaçınılmasını özellikle rica ediyoruz” dedi.


  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Nazilli Adalet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 256 312 13 43 Faks : 0256 313 39 33